Kennel Sidabrine kulka 
Toy and miniature poodles in white, silver and apricot

Istorija

Pirma pažintis su nykštukinio pudelio veislės šunimi įvyko dar 1989-90 metais, kai Afganų kurtų lenktynių metu parodomojoje programoje nykštukinis pudelis pagavo "zuikį" ir sužavėjo visą publiką savo žaismingumu ir elegancija.

Taigi 1991 metais mūsų šeimoje atsirado nykštukinė pilka kalytė Gabi (Šeri Blu Gabele).  Šuniukas buvo pirktas kaip šeimos numylėtinis, tuo metu apie parodas ar veisimą negalvojome. Apie pudelio veislės šunų priežiūrą nieko nežinojome ir padarėme visas įmanomas priežiūros klaidas. Kaip tik tuo metu pastebėjom, kad pudelio veislės šuo turbūt geriausia, ką tuo metu galėjome gauti - šuo nesišeria, neturi specifinio kvapo, puikiai prisitaiko prie šeimininkų gyvenimo būdo ir sutaria su vaikais.

Kai mūsų šuniukas paaugo,  nutarėme sudalyvauti šunų parodoje, ir nors mūsų šuniukas parodose gaudavo  įvertinimus "labai gerai', mes pamatėme kaip atrodo geri parodiniai pudeliai, kokia elegancija, tankus kailis, koks turi būti lengvas jo "skriejimas" ringe. Ir ši vizija išliko visam gyvenimui.

Taigi 1993 metais savininkė Rasa Mikuckienė u mūsų kalaite Gabi, susiruošė tolimai kelionei į Maskvą, kur gyveno geriausi mums tuo metu žinomi sidabrinio nykštukinio pudelio veislės šunys ir 1993 metų pradžioje gimė pirma mūsų vada, registruotas veislyno priedelis "Sidabrinė kulka". Iš šios vados namuose pasiliko kalytė Ledi (Miledi Sidabrinė kulka) ir 1994 metų pabaigoje, gimus pirmai Ledi vadai, registruotas LKD veislynas "Sidabrinė kulka".


Kaip tik tuo metu pilki ir abrikosiniai nykštukiniai pudeliai parodose pagal FCI standartą buvo atskirti į atskirti į atskirą veislės atšaką nuo klasikinės baltos/juodos/rudos veislės pudelių ir tuomet mūsų Ledi 1994 ir 1995 metais tapo Lietuvos nugalėtoja. 

Apetitas kyla bevalgant... Taigi 1996 metais gavome galimybę nusipirkti  kalytę iš vieno geriausių Europos veislynų Vokietijoje Dorian Grey's . 

Visi dabartiniai veislyno "Sidabrinė kulka" sidabriniai ir kai kurie baltieji pudeliai yra Dorian Grey's Xanthippe tiesioginiai palikuonys.

Šiuo metu, be minėtos linijos sidabrinių-baltų nykštukinių pudelių, mūsų veislyne gyvena žaislinė baltoji kalytė  Nika (Grafika Ellanz Donna Karan) bei  abrikosinė nykštukinė kalytė Miledi (Orange Kingdom Cheri Cheri Lady).  Abi merginos importuotos iš Rusijos.

GRĮŽTI

Grįžti atgal


Mūsų šunys


Apie veislę


Mūsų šunų pasiekimai


Parašykite
Paskambinkite
Apie
Instagram