Kennel Sidabrine kulka 
Toy and miniature poodles in white, silver and apricot

Apie pudelio universalumą


Mane žavi pudelio veislės šunų universalumas.

Jie tarsi sukurti, siekiant patenkinti didelės auditorijos žmonių poreikius. 

Pagal  Tarpautinės kinologų federacijos (FCI - Federation Cynologique Internationale), kuriai priklauso ir Lietuvos kinologų draugija (LKD)  visi veisliniai pudelio veislės šunys yra skiriami į keturias rūšis pagal dydžius: 1. žaislinis (toy) iki 28 cm ties ketera, 2.nykštukinis (miniature) 28-35 cm ties ketera, mažasis arba vidutinis (medium) 35-45 cm ties ketera, didysis 45-60 cm ties ketera.  Taigi pagal dydį pudelis gali būti nuo visiškai mažyčio "sofos" padarėlio iki didelio - sportinio-medžioklinio  šuns.

Pagal FCI standartą pudelis turi būti vienspalvis ir yra pripažįstamos penkios pudelio spalvos - klasikinės -juoda, balta, ruda ir modernios - pilka, rauda (įvairių atspalvių  abrikosinė - raudona). Be abejo negalima pamiršti ir FCI nepripažintų pudelio variantų - arlekinų ir fantomų, bei kitokių nestandartinių spalvinių variantų, kurių gali pasitaikyti, ypač maišant tarpusavyje standartines spalvas - mėlyna, silver-beige, cafe-aut-lait, kreminė, šampaninė, sabalo ir pan. 

Pudelis yra sportiškas, universalus, taisyklingo formato šuo, lengvai dresuojamas, mėgstantis mokytis ir lengvai prisitaikantis prie šeimininko poreikių. Taigi pudelio veislės šunų sutiksime ir sporte - Agility, Obedience, Canicross ir pan., didieji pudeliai gali būti ir medžiokliniai  - retriveris, gan nemažai pudelių ruošiami kaip terapiniai šunys, na ir neabejotinai  pudelis - tai šunų eksterjero parodų žvaigždė, šunų kirpėjų modelis, na ir dabar bene dažniausiai tiesiog geras žmogaus kompanjonas, vienatvės skaidrintojas ar šeimos narys. 
Pudelio veislės šuo pasižymi tankiu, minkštu, apimtį laikančiu, garbanotu kailiu, reikalaujančiu reguliarios priežiūros, tačiau įgalinantis  išlaisvinti šeimininko skonį ir fantaziją modifikuojant šuns išvaizdą, renkantis tam tikrą šukuoseną. Gali būti standartinės, veislinės, FCI pripažįstamos, kaip naudotinos šiai veislei šukuosenos -  klasikinis liūtas, angliškas liūtas, kirpimas šuniuku (Puppy clip = skandinaviškas liūtas), modernus kirpimas, "terjero" kirpimas. Tačiau gan dažnai dėl patogumo naudojamos ir nestandartinės šukuosenos - avytė, meškiukas, sportinis, miami -style, azietiško kirpimo įvairūs variantai. Paminėtinas ir kreatyvinis grumingas, kurį asmeniškai aš vertinčiau kaip meno rūšį arba žmogaus, šiuo atveju grumerio (šunų kirpėjo) saviraiškos būdą. Kas patinka ir yra nepaparastai gražu ar patogu vienam šeimininkui, kitam žmogui atrodys netinkama ir negražu. Jau seniai liaudyje sakoma - dėl skonio ir spalvų nesiginčijama.
Svarbu, kad mūsų augintiniai būtų mylimi, laimingi ir nepakartojami savo šeimininkams.

(paruošė L.Klovienė)


Grįžti atgal į Blogą apie pudelį
Parašykite
Paskambinkite
Apie
Instagram